Optimum Bilgisayar

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • black color
Title
Title
Title
Title
Home Anasayfa Teknik Servis

Teknik Servis

Sözleşmeli Bakım Teknik Servis Hizmetleri
Garanti süresi dolan ürünler için müşterinin isteği aynı yönde ise teknik servis bakım sözleşmesi iTeknik Servismzalanarak hizmete müşterinin istediği koşullarda devam edilir. Bakım ve teknik servis şartları tamamen müşteri tarafından konfigüre edilir, bu esnada katkımız müşteriye ihtiyaçlarının tespitinde yardım etmek, ihtiyaçlar belirlendikten sonra ise seçenekler sunmaktır.

Teknik Servis
Teknik servis sağlama saatlerimiz her müşterimizin ihtiyacına göre ayarlanmaktadır. Normal mesai saatlerinde hafta içi verilen teknik servisin haftada 7 gün, günde 24 saate kadar genişletilmesi mümkündür.

Montaj/Kurulum/Altyapı
Optimum Bilgisayar Sistemler Firmalarınız için Gerekli alt yapıyı gerekli araç ve malzemeleri temin ederek kurulum,montaj gibi gereksinimlerle sağlar.Optimum tarafından temin edilen ürünlerin müşteriye teslim edilmeden önce muayene edilmesi, parça montajı, yazılım ve donanım kurulumları, kullanıcı ayarlarının yapılması hizmetleri şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.

Eleman Kiralama
Müşterilerimizin ihtiyaç duydukları teknik servis uzmanlıkları, müşteri adresinde geçici veya sürekli eleman istihdam etme yöntemi ile karşılanmaktadır.

Makine kiralama (Yazıcı,Server vb.)
Arıza durumunda müşterilerimizin iş kaybını asgari düzeye indirmek amacıyla geçici olarak makine kiralanmaktadır.

Bakım
Meydana gelebilecek arızaları önlemek, cihazların ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmayı sağlamak amacıyla periyodik yapılan müdahale ve kontrollerdir.
Periyodik bakımda yapılan işler:Ups Sistemleri Bakımı
Server Bakımları Printer
Ana ve alt ürünlerin iç ve dış temizliği
Bağlantı kontrolleri
Fonksiyon testleri
Disk temizleme
Virüs kontrolü
Verimi artırmaya yönelik ayarlamalar.

 

Bakım ve Onarım Anlaşmaları
Müşterilerimize sunduğumuz süreli hizmetlerimiz, yapılan bakım ve onarım anlaşmaları ile sağlanır.Bu anlaşmalar müşterinin ihtiyacına yönelik olarak farklı opsiyonlar ile hazırlanmıştır.

Uzak Destek Anlaşması
Müşteri lokasyonuna gitmeden, ilk müdahalenin internet veya kiralık hatlar üzerinden uzman personelimiz tarafından remote control yazılımları ile yapılmasıdır. Böylece zamandan ve masrafdan tasarruf edilerek bir cok arıza çözülebilmektedir.Bu anlaşma tek başına yapılabileceği gibi diğer anlaşma türlerinede dahil edilebilmektedir.

Printronix Yazıcılar ve diğer yazıcılar için teknik destek Optimum Bilgisayar Sistemleri yazıcı kiralama dışında bu tür yazıcıların her türlü bakım ve teknik destek hizmetini vermektedir.

 

Yeni Referanslarımız