Optimum Bilgisayar

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default color
  • black color
Title
Title
Title
Title
Home Hizmetlerimiz Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama

 

YAPISAL KABLOLAMA

 

Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin  kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Network problemlerinin %80'inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Optimum, uzman kadrosunun network sistemlerine tecrübesi ile müşterilerine sorunsuz ve yıllarca kullanabilecekleri yapısal kablolama sistemleri kurar.

Yapısal Kablolamanın Avantajları:

· Uzun vadede ortaya çıkabilecek ek gereksinimlere de yanıt verebilecek esnekliğe kavuşulur,

· Bilgisayar, yazıcı, sunucu, program, veritabanı gibi donanım ve yazılımlar ağ üzerinden tam kapasite çalıştırılabileceğinden, proje ekipleri arasındaki iletişim ve verimlilik de artar,

· Kablolar karmaşık görüntüsünden kurtularak daha az yer kaplar ve kolay düzenlenir,

· Kurumunuzda kullanılan bilgisayar, yazıcı, güvenlik kamerası gibi birçok donanım aynı kablolama üzerinden çalışabilir,

· Yapısal Kablolama üzerinden oluşabilecek arızalar kısa sürede tespit edilip giderilebilir,

· Yapısal Kablolama ile İnternet, intranet, video konferans gibi uygulamalar desteklenebilir,

· Sistem yönetimi basitleşir ve uzman çalıştırma ihtiyacı ortadan kalkar,

· Sistemin getirdiği esneklik sayesinde herhangi bir veri noktası veya telefon hattının başka bir yere taşınabilmesi kolaylaşır.

TELEFON ALTYAPISI

Yapısal Kablolama Sisteminde, telefon kablolama altyapısı, data kablolama sistemi gibi yapılmaktadır.
Aynı kablolar ve bileşenleri kullanılmaktadır.
Gerçekleştirilen bu altyapı üzerinden; analog, dijital ve IP telefon ile birlikte ayrıca Dect Telefon da çalıştırabilirsiniz.

Doğru dizayn edilmiş, standartlara uygun olarak uygulaması yapılmış ve anlaşılır bir dille adreslenmiş bir telefon kablolama altyapısı; işletim, yönetim ve verimlilik açısından vazgeçilmez öneme sahiptir.

Yapısal Kablolama Sistemi çerçevesinde gerçekleştirilen bir telefon kablolama altyapısı istendiğinde data kablosu olarak kullanılabilecektir. Yani, telefon için hazırlanmış olan bir prizi istediğinizde bilgisayarınızı ağ’a bağlamak için kullanabileceksiniz demektir. Bu da sizi, yeni bir kablo çekme zahmetinden ve maliyetinden kurtarır.

UPS  ALT YAPISI


Bilgisayarınız direk şehir elektrik şebekesine bağlı olarak çalışırken, ani elektrik kesintilerinde kaydedilmemiş bilgilerinizi kaybedersiniz.
Şehir elektrik şebekesinden direk aldığınız enerjide sürekli dalgalanmalar (yükseliş ve düşüşler) olur. Bu nedenden dolayı bilgisayarlarınız ve diğer elektronik cihazlarınız istenmeyen ve yüksek maliyetlerle karşılaşacağınız zararlar görebilir.

İşte bütün bunlardan kurtulmak için UPS cihazı kullanmalısınız.

UPS Cihazı;

Bir regülatör gibi bilgisayarlarınızı ve elektronik cihazlarınızı ani dalgalanmalardan korur.

Elektrik kesildiğinde bilgilerinizi kaydedip bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kapatmanız için size zaman sağlar.

Enerji sisteminizi uzaktan yönetebilmenizi sağlar

UPS cihazından elde edilen elektriği bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara kadar ulaştırabilmek için bağımsız bir güç tesisatı yapılmalıdır.

Diğer şebeke tesisatından fark edilir bir biçimde ayrılmış ve iyi bir topraklama ile desteklenmiş olmalıdır

 

 

 

 

 

Yeni Referanslarımız